Mention nedir? Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?
Mention nedir? Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?


Mention Nedir?

Mention belirlediğiniz bir konuda internet üzerinde herhangi bir şey yazıldığında size bilgi veren servislerin genel adıdır.

Mention Ne İşe Yarar?

Belirlediğiniz konularda herhangi bir kaynakta birşey paylaşıldığında ya da aynı konu üzerinde rakipleriniz yeni birşeyler paylaştığında haberdar olmanızı sağlar. Tabi sizde onların yapmış olduğu paylaşımlara istinaden kendi stratejinizi geliştirebilir ya da daha kapsamlı bilgiler paylaşarak onlara gidecek olan trafiğin yönünü kendinize doğru çevirebilirsiniz…

Mention nasıl kullanılır?

  • https://www.socialmention.com/ sitesinden sosyal medyada en son yazılanları arama yaparak takip edebilir,
  • https://www.google.com.tr/alerts Adresinden Yeni Bir Uyarı oluştur diyerek aradığınız terim hakkında bir şey geçtiğinde hemen mail alarak haberdar olabilirsiniz.
  • 3 Bütçeniz var ise https://www.mention.com a üye olabilir yine oradan da gerekli eklemeleri yaparak ister panelinize girerek isterseniz mail yolu ile ilgili konuyu takip edebilirsiniz. mention.com un ücretsiz versiyonu da var ama ben pek verim alamadım.
  • 4 Google üzerinden mention hizmeti veren diğer sistemleri kendiniz bularak bu konuyu daha da çeşitlendirebilirsiniz..

Mentiona Bir Örnek Verecek Olursak

Google Allerts Mention Örneği

Resimde de Gözüktüğü üzere içinde “osman kars” geçen yazıları bana bildir dedim ve kendi bloğumda baylaştığım yazı bana mention olatak geldi. Bu başka herhangi bir kaynakta da geçmiş olsa Mention botları yakaladığı anda bana bu bilgiyi vereceklerdir.

Diğer yazılarımızı da takip etmeyi, ayrıca Facebook Grubumuza da üye olmayı ihmal etmeyin..
Web sitemiz üzerinden yapacağınız bütün yorumlara da cevap vereceğimi ayrıca hatırlatmak isterim…

Son değişiklik: Temmuz 4, 2021

Yazar

Yorumlar

Dorklar ile mention kullanmadan bunu yapabilir miyiz?

    En azından ilk verdiğim iki linki değerlendirebilirsiniz ikisi de ücretsiz. Bu şekilde hem en son internet dünyasında yazılan ilgilendiğiniz konuları takip edebilir, hem de o konulara aktif katılımlar sağlayarak insanlar üzerindeki bilinirliğinizi artırabilirsiniz.

Bir cevap veya yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.