CloudPanel.io
CloudPanel.io

Hız optimizasyonları her zaman kullanıcı deneyimi açısından önemlidir. Peki hiçbir cache eklentisi kurmadan, herhangi bir optimizasyon peşinde koşmadan ben nasıl hız konusunda hep 90 üzeri sonuçlar alıyorum. 20 ye yakın web sitesini aynı VDS sunucuda barındırmama rağmen kaynak kullanım değerlerim neden zorlanmıyor. Aşağıdaki resimde kaynak kullanımlarımı görebilirsiniz

Son 30 Dakika

Son 12 Saat

Evet arkadaşlar bütün web sitelerim herhangi bir cache cdn vs kullanmadığım halde, pagespeed değerleri mobilde olsun masaüstünde olsun her zaman 90 üzeri.

Cloudpanel Nedir?

CloudPanel aynı CPanel, Plesk, CyberPanel gibi bir hosting kontrol panelidir. Çok sade bir arayüze sahip olan bu panel hız konusunda herhangi bir eklentiye gerek kalmadan web sitelerinizi hızlı bir şekilde yayınlamanıza yarar.

Şu anda Debian 10 Buster üzerinde kurulumu gerçekleşen panel, her ne kadar hızlı olsa da iki saatte öğrenebileceğiniz kadar teknik bilgiye de ihtiyaç duyuyor. Teknik bilgi dediysem gerçekten gözünüz kesinlikle korkmasın daha önce bir kez olsun panel kurmuş iseniz çok rahat bir şekilde her şeyi yapabilirsiniz.
https://discord.cloudpanel.io adresinden Discord kanalına katılıp sorularınız var ise sorabilir veya İngilizceniz var ise https://www.cloudpanel.io/docs/cloudpanel-ce/introduction adresinden dökümantasyonu takip ederek, gereken kurulumları yapabilirsiniz.

Ya da biraz beklerseniz kurulumları hakkındaki bilgileri bu yazının altından en kısa sürede yayınlayacağım.

Son değişiklik: Haziran 14, 2021

Yazar

Yorumlar

Bir cevap veya yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.